14. Saeimas pirmā sēde. Tiešraide

Press/Media

Description

1. novembrī uz pirmo sēdi sanāks jaunievēlētā 14. Saeima – atbilstoši Satversmei, tam jānotiek novembra pirmajā otrdienā. Šīs Saeimas sastāvs būtiski atšķirsies no iepriekšējās, jo trīs ceturtdaļas deputātu būs vai nu jaunpienācēji lielajā politikā vai sen neredzēti Jēkaba ielas namā. Pirmās sēdes darba kārtība ir stingri reglamentēta – ievēlētie deputāti,  uzņemoties amata pienākumus, dod svinīgo solījumu, un parlaments apstiprina savas pilnvaras. 

Pēc tam arī tiek vēlēts Saeimas prezidijs, un jāatceras, ka Saeimas priekšsēdētājs ir valsts otrā augstākā amatpersona aiz Valsts prezidenta. Kurš ieņems šo amatu? Svinīgo solījumu došanai un pirmajiem 14. Saeimas lēmumiem Latvijas Televīzija piedāvā sekot tiešraidē un sēdes pārtraukumos kopā ar Ziņu dienesta žurnālistiem ieklausīties gan jauno deputātu, gan dažādu ekspertu viedokļos.

Period1 Nov 2022

Media contributions

1

Media contributions

 • Title14. Saeimas pirmā sēde. Tiešraide
  Degree of recognitionNational
  Media name/outletwww.ltv.lsm.lv
  Media typeTelevision
  Country/TerritoryLatvia
  Date1/11/22
  Description1. novembrī uz pirmo sēdi sanāks jaunievēlētā 14. Saeima – atbilstoši Satversmei, tam jānotiek novembra pirmajā otrdienā. Šīs Saeimas sastāvs būtiski atšķirsies no iepriekšējās, jo trīs ceturtdaļas deputātu būs vai nu jaunpienācēji lielajā politikā vai sen neredzēti Jēkaba ielas namā. Pirmās sēdes darba kārtība ir stingri reglamentēta – ievēlētie deputāti, uzņemoties amata pienākumus, dod svinīgo solījumu, un parlaments apstiprina savas pilnvaras.

  Pēc tam arī tiek vēlēts Saeimas prezidijs, un jāatceras, ka Saeimas priekšsēdētājs ir valsts otrā augstākā amatpersona aiz Valsts prezidenta. Kurš ieņems šo amatu? Svinīgo solījumu došanai un pirmajiem 14. Saeimas lēmumiem Latvijas Televīzija piedāvā sekot tiešraidē un sēdes pārtraukumos kopā ar Ziņu dienesta žurnālistiem ieklausīties gan jauno deputātu, gan dažādu ekspertu viedokļos.
  URLhttps://ltv.lsm.lv/lv/raksts/01.11.2022-14-saeimas-pirma-sede-tiesraide.id275082
  PersonsKlāvs Sedlenieks

Other online event

Title14. Saeimas pirmā sēde
Locationonline, Riga, Latvia
Period1 Nov 2022 → 1 Nov 2022
Linkhttps://ltv.lsm.lv/lv/raksts/01.11.2022-14-saeimas-pirma-sede-tiesraide.id275082

Keywords

 • Saeima
 • Parliament
 • Democracy
 • Elections
 • Latvia

Field of Science

 • 5.4 Sociology
 • 5.6 Political science
 • 5.9 Other social sciences