Autisma spektrs - mīti un patiesība SkeptiCafe

Press/Media

Period2 Apr 2019

Media contributions

1

Media contributions

 • TitleAutisma spektrs - mīti un patiesība SkeptiCafe
  Degree of recognitionNational
  Media typeWeb
  Country/TerritoryLatvia
  Date2/04/19
  DescriptionTik bieži nācies dzirdēt par autismu kā ļauno bubuli, kuru izraisa vakcīnas.
  No vienas puses bērniem ar autismu piedēvē gandrīz maģiskas spējas, no otras - sabiedrība šos bērnus nesaprot un izstumj.
  Vecāki, kuru bērniem ir autisms ir neapskaužamā situācijā, bet ne savu bērnu dēļ, bet gan sabiedrības, kura pieprasa ''normalitāti''. Uz šī rēķina iedzīvojas šarlatāni, tiek pārdotas alternatīvās terapijas un produkti, lai autismu ''izārstētu''.

  Šajā SkeptiCafe uzzinājām, kas tad īsti ir autisms, kā tas rodas, kā atpazīt, ko darīt vecākiem, ko mēs kā sabiedrība varam darīt, kādi ir populāri mīti un vēl daudz ko.

  Piedalījās:

  Ņikita Bezborodovs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu psihiatrs. Ir Latvijas Psihiatru asociācijas valdes loceklis, Latvijas Bērnu psihiatru asociācijas biedrs. Pasniedzējs RSU Psihiatrijas un narkoloģijas katedrā. Ir vairāku starptautiski citējamo publikāciju autors, Latvijas klīnisko vadlīniju līdzautors.

  Nellija Repina , Latvijas Austisma apvienības aktīviste, projekta "Vizuālais atbalsts" autore un vadītāja. BKUS projekta "Mans slimnīcas stāsts" eksperte, mamma bērnam ar autismu.
  URLhttps://www.youtube.com/watch?v=iWc80vW6XGU
  PersonsŅikita Bezborodovs