Bērnam autiskā spektra traucējumi - sadzīvot ar šo diagnozi

Press/Media

Period15 Nov 2022

Media contributions

1

Media contributions

 • TitleBērnam autiskā spektra traucējumi - sadzīvot ar šo diagnozi
  Degree of recognitionNational
  Media name/outletLatvijas Radio
  Media typeRadio
  Country/TerritoryLatvia
  Date15/11/22
  Description2015. gadā 303 bērniem Latvijā reģistrēts bērnības autisms, taču ņemot vērā Pasaules veselības organizācijas 2017. gada datus, ka autiskā spektra traucējumi skar vienu no 160 bērniem, visticamāk šī diagnoze skar arī lielāku skaitu bērnu arī Latvijā. To apstiprina arī Līgas Bērziņas teiktais, viņa norāda, ka Autisma apvienības redzesloka šobrīd ir vairāk nekā 900 ģimenes, kurām ir izteiktas aizdomas, ka bērnam, iespējams, ir autiskā spektra traucējumi. Tā ir ģenētiska saslimšana, pret kuru nav zāļu, tomēr tā nav nolemtība. Ģimenes studijā saruna par sadzīvošanu ar šo diagnozi. Sarunā piedalās Latvijas autisma apvienības vadītāja Līga Bērziņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa un Bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs.  Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas novietnē "Gaiļezers" novembra sākumā atklāja pirmo Autisma kabinetu bērniem. Jaunizveidotais kabinets ir turpinājums Bērnu slimnīcas fonda iniciatīvai par atbalsta paplašināšanu bērniem ar autiska spektra traucējumiem, jo pēc daudzkārtējas vecāku un citu nevalstisko organizāciju sniegtas informācijas, kā arī konsultējoties ar nozares profesionāļiem secināts, ka šiem bērniem ir ļoti ierobežotas iespējas saņemt profesionālus, mūsdienīgus un valsts apmaksātus pakalpojumu.

  Šogad arī labdarības akcijā "Eņģeļi pār Latviju" aicinās sniegt atbalstu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem. Autiskā spektra traucējumi rada dažādas uzvedības grūtības, kas bieži vien tiek iztulkotas kā neaudzinātība vai nemācēšana uzvesties. Aicinot palīdzēt bērniem ar dažādām smagām saslimšanām, sabiedrība tiks plašāk iepazīstināta ar minētajiem centrālās nervu sistēmas attīstības traucējumiem un bērniem, kuru dzīves kvalitāti ietekmē šis sindroms.
  URLhttps://lr1.lsm.lv/lv/raksts/gimenes-studija/bernam-autiska-spektra-traucejumi-sadzivot-ar-so-diagnozi.a94823/?highlight=bezborodovs
  PersonsŅikita Bezborodovs