Bērnu psihiatrija. Veidos Pedagoģiski psiholoģisko atbalsta dienestu

Press/Media

Period22 Nov 2018

Media contributions

1

Media contributions

 • TitleBērnu psihiatrija. Veidos Pedagoģiski psiholoģisko atbalsta dienestu
  Degree of recognitionNational
  Media name/outletLatvijas Radio
  Media typeRadio
  Country/TerritoryLatvia
  Date22/11/18
  DescriptionVecāki, kuru bērniem nepieciešama psiholoģiska palīdzība, sūdzas gan par garajām rindām, lai tiktu vizītē, piemēram, pie psihiatra, gan par to, ka visbiežāk tas ir maksas pakalpojums, gan par pedagogu vājajām zināšanām šajā jomā. Vai situāciju uzlabos Pedagoģiski psiholoģiskais atbalsta dienests, diskutējam Ģimenes studijā. Raidījuma viesi: Latvijas klīnisko psihologu asociācijas vadītāja Ieva Bite, Pārresoru koordinācijas centra konsultante Sigita Sniķere un bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs.

  Paredzēts, ka nākamā gadā notiks sagatavošanās darbi, lai Pedagoģiski psiholoģisko atbalsta dienestu izveidotu, un 2020. gadā tas sāktu darbu. Tā būs valsts pārvaldes iestāde, kas veidotos uz jau esošo institūciju bāzes, struktūra, kas palīdz gan ģimenei, gan bērnam, gan pedagogiem. Paredzēts, ka būs vismaz 10 struktūrvienības visā Latvijā, lai nodrošinātu psihologa pakalpojumus bērniem.

  Ņikita Bezborodovs vērtē, lai dienests efektīvi strādātu, tam vajadzētu pārņemt medicīniski pedagoģisko komisiju darbu, kas šobrīd nav efektīvs, tāpat jāveido un jānodrošina starpresoru sadarbība.

  16-18% bērnu līdz sešu gadu vecumam novēroti psihiskie traucējumi. Pirmsskolas vecumā bērniem raksturīgi dažādi attīstības traucējumi, skolas vecumā aktuālāki kļūst uzvedības traucējumi, pusaudža vecumā sākas garastāvokļa traucējumi, depresijas. To, ka bērnam ir problēmas, var konstatēt jau agrīnā vecumā. Jo agrāk bērns saņem palīdzību, jo vairāk var palīdzēt.
  URLhttps://lr1.lsm.lv/lv/raksts/gimenes-studija/bernu-psihiatrija.-veidos-pedagogiski-psihologisko-atbalsta-dien.a111611/?highlight=bezborodovs
  PersonsŅikita Bezborodovs