IZM rosina uzsākt pamatizglītības apguvi jau sešu gadu vecumā

Press/Media

Period13 Jul 2017

Media contributions

1

Media contributions

 • TitleIZM rosina uzsākt pamatizglītības apguvi jau sešu gadu vecumā
  Degree of recognitionNational
  Media name/outletLatvijas Radio
  Media typeRadio
  Country/TerritoryLatvia
  Date13/07/17
  DescriptionIzglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina uzsākt pamatizglītības apguvi jau sešu gadu vecumā līdzšinējo septiņu gadu vecuma vietā. Par šādām izmaiņām vēl jābalso parlamentam, un tāpēc iecerēts, ka jaunā kārtība stāsies spēkā 2018.gada 1.septembrī.

  Paredzēts, ka 1.klasē skolēni varētu doties jau sešu gadu vecumā, un vienlaikus varētu noteikt, ka 1.klasē apgūstamo mācību programmu īstenos tās vispārējās izglītības iestādes, kuras attiecīgajā situācijā būs spējīgas nodrošināt sešgadīgiem bērniem nepieciešamo mācību vidi un šim darbam sagatavotus pedagogus. Iepriekš IZM ar šādu piedāvājumu startēja pagājušā gada septembrī, taču toreiz nepietiekami izdiskutētā iecere neguva atbalstu. Ministrija norāda, ka jau tagad obligātā izglītība valstī noteikta no piecu gadu vecuma, taču uzstādījums par agrāku skolas gaitu sākšanu nenozīmē to, ka sešgadīgs bērns būtu jāsūta 1.klasē skolā tās tradicionālajā izpratnē.

  Raidījumā Pēcpusdiena ieceri skaidro Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks.

  Ieceri vērtē Limbažu sākumskolas direktore Vija Jevdokimova, bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs un psihoterapeite Inta Zīle.
  URLhttps://lr1.lsm.lv/lv/raksts/pecpusdiena/izm-rosina-uzsakt-pamatizglitibas-apguvi-jau-sesu-gadu-vecuma.a89281/?highlight=bezborodovs
  PersonsŅikita Bezborodovs