Kā palīdzēt bērniem un jauniešiem ar dzimumidentitātes traucējumiem?

Press/Media

Period28 Nov 2019

Media contributions

1

Media contributions

 • TitleKā palīdzēt bērniem un jauniešiem ar dzimumidentitātes traucējumiem?
  Degree of recognitionNational
  Media name/outletLatvijas Radio
  Media typeRadio
  Country/TerritoryLatvia
  Date28/11/19
  DescriptionKas ir dzimumidentitātes traucējumi jauniešiem un bērniem, kā tos pamanīt un kur vērsties pēc palīdzības, Ģimenes studija uzklausa Pusaudžu resursu centra vadītāju Nilu Saksu-Konstantinovu un bērnu psihiatru Ņikitu Bezborodovu.

  Dzimumidentitātes traucējumi jeb dzimuma disforija ir novērojama kā maziem bērniem, tā pusaudžiem un pieaugušajiem, skaidro bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs.

  Jāatceras, ka dzimumidentitāte un seksuālā orientācija nav viens un tas pats – to bieži jauc.
  Ciešanas izraista tas, ka iekšējā sajūta neatbilst bioloģiskai realitātei, visvairāk to novēro bērnībā un pusaudžu gados. Bērnu vecumā dzimumlomas un ekspektācijas ir atšķirīgas, bet lielākās grūtības ir tad, kad sākas dzimumnobriešana.

  Pusaudžu resursu centra vadītājs Nils Sakss-Konstantinovs skaidro, ka centrā nonāk pusaudži ar lielām ciešanām. Tiek veidots ceļš, kā šai grupai vislabāk var palīdzēt. Ir pusaudži, kuriem stress un ciešanas ir tik lieli, ka viņi var nodarīt sev pāri.

  Ierakstā uzklausām Toronto universitātes profesoru Kenetu Zakeru, kurš nesen viesojās Latvijā. Viņš ir pasaules autoritāte bērnu un pusaudžu dzimumidentitātes jautājumos, aprakstījis šo diagnozi psihiatrijas diagnostikas vadlīnijās, ir vairāku mācību grāmatu autors.

  Uzklausām arī Roju Rodžeru, kurš sevi sauc par “drag queen”, viņš nereti ģērbjas kā sieviete, lieto spilgtu grimu vai parūku.
  URLhttps://lr1.lsm.lv/lv/raksts/gimenes-studija/ka-palidzet-berniem-un-jauniesiem-ar-dzimumidentitates-traucejum.a123886/?highlight=bezborodovs
  PersonsŅikita Bezborodovs