Kad bērnam ir īpaša uztvere pret pasaules stimuliem – kas ir Aspergera sindroms

Press/Media

Period2 Oct 2019

Media contributions

1

Media contributions

 • TitleKad bērnam ir īpaša uztvere pret pasaules stimuliem – kas ir Aspergera sindroms
  Degree of recognitionNational
  Media name/outletDelfi.lv
  Media typeWeb
  Country/TerritoryLatvia
  Date2/10/19
  DescriptionŠī gada martā, kad Nobela miera prēmijai izvirzīja sešpadsmitgadīgo zviedru vides aktīvisti Grētu Tūnbergu, visā pasaulē plašu rezonansi izraisīja ne vien meitenes aktivitātes un klusais protests pie parlamenta ēkas Stokholmā cīņā pret klimata pārmaiņām, bet arī tas, ka Grētai ir Aspergera sindroms. Šī diagnoze nav sveša arī Latvijā, kur daudziem bērniem konstatēts Aspergera sindroms.
  Vissvarīgākais, kas būtu jāzina par vienu no autisma jeb autisma spektra traucējumu (AST) paveidiem – Aspergera sindromu, ir tas, ka tā nav slimība. Autisma spektra traucējumu būtība un vienojošais elements ir tas, ka tie ir smadzeņu nobriešanas attīstības traucējumi, kas ietekmē cilvēka prasmes, kādā veidā viņš komunicē ar citiem un uztver apkārtējo pasauli. Lai veidotu izpratni par to, kas īsti ir Aspergera sindroms, portāls "Cālis" konsultējās ar psihiatru un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu psihiatrijas nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāju Ņikitu Bezborodovu, bet pieredzes stāstā par to, kā tas ir – būt par vecāku bērnam, kuram ir Aspergera sindroms, dalījās četru bērnu mamma Ilze. Respektējot mammas vēlmi palikt anonīmai, lai pasargātu bērna identitāti, viņas vārdu mainījām.
  URLhttps://www.delfi.lv/calis/enciklopedija/kad-bernam-ir-ipasa-uztvere-pret-pasaules-stimuliem-kas-ir-aspergera-sindroms.d?id=51511791
  PersonsŅikita Bezborodovs