Neirologs Jurjāns padara insulta vienību atpazīstamu pasaulē

Press/Media

Description

Kristaps Jurjāns ir Rīgas Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas neirologs, kurš ikdienā galvenokārt strādā ar insulta pacientiem, un 2018. gadā saņēmis gada balvu medicīnā par pacientu aprites uzlabošanu un modernizēšanu slimnīcā. Daudz interesējas par inovācijām pasaulē, kas saistītas ar neiroloģiju, un cenšas labāko praksi ieviest Latvijā.

Kristaps Latvijas insulta vienību padarījis zināmu visā pasaulē. Tā par jauno neirologu Kristapu Jurjānu izsakās kolēģi. Studiju laikā Kristaps vēlējās kļūt par traumatologu, bet rezidentūrā palicis pirmais aiz strīpas. Tā Kristaps negaidīti nonāca neiroloģijā, un šī medicīnas joma viņam iepatikās.

Kristaps Jurjāns: “Nav labākas sajūtas par to, ka esi sastapis pacientu ar izteiktiem traucējumiem, kurš varētu palikt uz gultas, bet esi izdarījis visu, kas nepieciešams, viss sanācis pareizi, un pēc divām dienām pacients jau pats staigā un runā. Viņš ir izglābts no invaliditātes. Tas dod dzinuli strādāt tālāk, sasniegt kaut ko vairāk, vēl kādam palīdzēt. Tu izmaini kādam cilvēkam dzīvi.”

Par medicīnu Kristaps sācis domāt jau vidusskolas laikā. Liela loma, iespējams, bija tam, ka viņa mamma un krustmāte arī ir ārstes. Kristaps domā, ka viņa pirmā pieredze, atrodoties slimnīcā, bija dažu gadu vecumā, kad mamma vēl bija studente un strādāja operāciju zālē. Tad viņš kā mazs puika izdzīvojies pa operāciju zāli vairāk nekā dažs labs visas savas dzīves laikā.

Kristaps jau ir izslimojis Covid-19, pēc tam arī vakcinēts. Par saslimšanu viņš saka: “Varu pateikt, ka nekāda vienkārša gripa tā nav. Risks saslimt bija liels, īpaši cilvēkiem, kuri dienā satiek ļoti daudz cilvēkus. Dienā tiekos ar 20 pacientiem. Vai kāds no viņiem var man kaut ko atnest? Protams, iespējamība ir liela. Taču riskēšana ar savu veselību ir daļa no ārsta darba.'' Bet tas esot tā vērts.

Period22 Jun 2021

Media contributions

1

Media contributions

 • TitleNeirologs Jurjāns padara Latvijas insulta vienību atpazīstamu pasaulē
  Degree of recognitionNational
  Media name/outletLTV 1
  Media typeTelevision
  Country/TerritoryLatvia
  Date22/06/21
  DescriptionKristaps Jurjāns ir Rīgas Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas neirologs, kurš ikdienā galvenokārt strādā ar insulta pacientiem, un 2018. gadā saņēmis gada balvu medicīnā par pacientu aprites uzlabošanu un modernizēšanu slimnīcā. Daudz interesējas par inovācijām pasaulē, kas saistītas ar neiroloģiju, un cenšas labāko praksi ieviest Latvijā.
  URLhttps://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/cilvekstasti/neirologs-jurjans-padara-latvijas-insulta-vienibu-atpazistamu-pasaule.a410079/
  PersonsKristaps Jurjāns

Keywords

 • stroke
 • Stroke sufferers

Field of Science

 • 3.2 Clinical medicine