Pēteris Apinis: saruna ar profesori, onkoloģi, stomatoloģi Ingrīdu Čēmu par studijām un darbu Rīgas Medicīnas institūtā / Rīgas Stradiņa universitātē

Press/Media

Period21 Sept 2020

Media contributions

1

Media contributions

 • TitlePēteris Apinis: saruna ar profesori, onkoloģi, stomatoloģi Ingrīdu Čēmu par studijām un darbu Rīgas Medicīnas institūtā / Rīgas Stradiņa universitātē
  Degree of recognitionNational
  Media name/outletYouTube
  Media typeWeb
  Duration/Length/Size23,51min.
  Country/TerritoryLatvia
  Date21/09/20
  DescriptionSaruna pie Onkoloģijas slimnīcas par zobārstniecību un bērnu ķirurģiju Latvijā.
  Onkoloģe, zobārste, Rīgas Stradiņa universitātes Orālās patoloģijas katedras vadītāja, profesore Ingrīda Čēma par savām studijām un darbu Rīgas Medicīnas institūtā/Rīgas Stradiņa universitātē.
  Galvenā atziņa – būtiski ir mīlēt pacientus un medicīnu
  Būtiski ir katru nodarbību un lekciju vadīt tā, lai students, kas par Tavu specialitāti neko nav dzirdējis, vēlētos tajā palikt un specializēties.
  Ingrīda Čēma desmit gadus strādājusi par Zobārstniecības fakultātes dekāni, studentu mīlēta un cienīta.
  Atmiņas šoreiz ir arī par Ingrīdas Čēmas māti– bērnu ķirurģi, Rīgas Medicīnas institūta docenti Tamāru Čēmu, kura šogad atzīmētu savu simto dzimšanas dienu, bet pirms diviem gadiem aizgāja pie saviem skolotājiem taisaulē.
  Profesori Aleksandrs Bieziņš, Indulis Bākulis, Jānis Volkolakovs, Jānis Gaujēns vadīja katedras, veica dižas operācijas, bet bērnu ķirurģiju studentiem daudzus desmitus gadus mācīja docente Tamāra Čēma. Viņa pati pirmajā pēckara gadā studiju sestajā kursā sāka strādāt Bērnu slimnīcā par dežūrķirurģi, bija Aleksandra Bieziņa skolniece.
  Tamāra Čēma vairākkārt pabija slimnīcas galvenā ārsta amatā, izcila ķirurģe, diža ārste, bet galvenais – lieliska docētāja
  Būtiski ir saglabāt Aleksandra Bieziņa muzeju Sarkaņos pie Madonas, jo šis muzejs nozīmē stāstu par Latvijas ķirurģijas, īpaši bērnu ķirurģijas vēsturi.
  Profesora Aleksandra Bieziņa muzejs „Jaundilmaņi” Latvijas bērnu ķirurģijas pamatlicēja dzimtajās mājās ir plašai sabiedrībai pieejama pētnieciska un izglītojoša iestāde, tās mērķis ir saglabāt A. Bieziņa piemiņu un iepazīstināt ar Latvijas bērnu ķirurģijas attīstību. Muzejs ir P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja filiāle. Diemžēl šobrīd Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja jaunieceltais direktors vēlas to izpostīt un vispār no Bieziņa muzeja atteikties.
  Mums ir jānosargā Latvijas medicīnas vēsture.
  Producer/AuthorPēteris Apinis
  URLhttps://www.youtube.com/watch?v=yg1EQzvBDP4
  PersonsI. Cema

Field of Science

 • 5.3 Educational sciences
 • 3.5 Other medical sciences