Vai zināji, ka ērces visaktīvākās tieši pavasarī? Aicina potēties

Press/Media

Period19 Mar 2025

Media coverage

1

Media coverage

  • TitleZināji, ka ērces visaktīvākās tieši pavasarī? Aicina potēties
    Degree of recognitionNational
    Media name/outletlsm.lv
    Media typeWeb
    Country/TerritoryLatvia
    Date19/03/25
    DescriptionLaikam kļūstot siltākam, Latvijas Infektoloģijas centrā jau izņemtas pirmās ērces, kas šogad piesūkušās cilvēkiem. Ņemot vērā, ka ērču aktivitāte tikai pieaugs, ārsti aicina iedzīvotājus vakcinēties pret ērču encefalītu. Latvijas Infektoloģijas centra vadītāja Baiba Rozentāle stāsta, ka ērces sāk meklēt savus barotājus, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra ir ap +2, +3 grādiem un zemes virskārta atlaidusies. Baiba Rozentāle
    skaidroja, kāds ir pareizais pilnais imunizācijas kurss: pirmā pote, pēc viena līdz trīs mēnešiem otrā pote, pēc gada trešā pote – tas ir pilns imunizācijas kurss.
    Savukārt pirmā revakcinācija jāveic pēc trim gadiem, bet atkārtota revakcinācija pēc anotācijas ir ik pēc pieciem gadiem. Pēdējie pētījumi, kā arī pagājušā gada Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijas un Imunizācijas valsts padomes rekomendācijas, kas ir balstītas uz klīniskiem datiem, revakcināciju atkārtoti rekomendē ik pēc 10 gadiem.
    Producer/AuthorUldis Birziņš
    URLhttps://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/veseliba/19.03.2025-vai-zinaji-ka-erces-visaktivakas-tiesi-pavasari-aicina-poteties.a592111/
    PersonsBaiba Rozentāle

Field of Science

  • 3.3 Health sciences