Klīniskā dietoloģija ikdienas praksē: metodiskais materiāls

Georgijs Moisejevs, Dace Trumpika, Jurijs Avdjukevičs, Oksana Žukova

Research output: Other contribution

32 Downloads (Pure)

Abstract

Metodiskais līdzeklis “Klīniskā dietoloģija ikdienas praksē” ir paredzēts veselības aprūpes profesionāļiem, kas ikdienā konsultē pacientus uztura jautājumos. Metodiskajā līdzeklī ir astoņas sadaļas.
Metodiskajā līdzeklī ir aplūkota uztures traucējumu klasifikācija, kas ļauj detalizēti izprast modernu nomenklatūru un uztures traucējumu veidus. Papildus tam detalizētāk ir aplūkoti biežākie uztures traucējumu veidi – malnutrīcija un barošanas atsākšanas sindroms. Īpaša uzmanība ir veltīta modernajai malnutrīcijas diagnostikai. Savukārt, barošanas atsākšanas sindroma sadaļā, ir aprakstīti diagnostikas algoritmi un tā novēršanas stratēģijas.
Papildus tam metodiskajā līdzeklī ir speciālas sadaļas, kas veltītas praktiskiem uztura jautājumiem pie konkrētajām klīniskajām situācijām, ieskaitot pacientus perioperatīvajā periodā, onkoloģiskus pacientus ārstēšanas laikā, pacientus ar rīšanas traucējumiem, kā arī speciālas diētas dažādu slimību laikā.
Pēdējā metodiskā līdzekļa sadaļā ir apkopota aktuāla informācija par terapeitiskajām diētām un papildus medicīnisko uzturu. Ir iekļauts salīdzinājums par Latvijā biežāk lietotu papildus medicīnisko uztura veidiem.
Kopumā esošais metodiskais materiāls sniedz gan plašu teorētisko pārskatu par malnutrīcijas diagnostiku un ārstēšanu dažādu patoloģiju gadījumā, gan piedāvā praktiskus risinājumus un ieteikumus darbā ar pacientiem, kam ir malnutrīcija.
Original languageLatvian
TypeMetodiskais materiāls. Neformālās izglītības porgramma.
Number of pages46
Place of PublicationRīga
Publication statusPublished - 2021
Externally publishedYes

Keywords*

  • Malnutrition
  • Nutrition Assessment
  • Nutrition
  • nutritional supplements

Field of Science*

  • 3.2 Clinical medicine

Publication Type*

  • 6. Other publications

Cite this