Pozitīvā psiholoģija: laime, optimisms, apmierinātība ar dzīvi, prieks

Translated title of the contribution: Happyness, optimism, satisfaction with life, well-being, enjoyment

Research output: Book/ReportBook

Abstract

Pozitīvajai psiholoģijai ir tikai 10 gadu, kas zinātnei ir ļoti jauns vecums. ASV Psihologu asociācijas prezidents Martins Seligmans, piesakot jauno psiholoģijas nozari, rakstīja, ka pietiek pētīt tikai sāpes, ciešanas, slimības, jo dzīvi jua neveido vienīgi tās. Arī prieks, laime, spēles, jautrība, brīvais laiks, jaunrade ir cilvēka dzīves sastāvdaļas. Psiholoģijai jāpievēršas arī tiem, kuri ir laimīgi un apmierināti ar dzīvi. Latvijā pozitīvā psiholoģija ienāca tikai 2004.–2005. gadā, kad parādījās pirmās publikācijas, arī Gunas Svences raksti.
Guna Svence ir psiholoģijas doktore, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas Psiholoģijas fakultātes dekāne. Viņa ir ieguvusi arī psihoterapeita izglītību, un pēdējā laika viņas interesi piesaistījusi pozitīvā psiholoģija. Guna Svence ir vairāku psiholoģijas mācību grāmatu autore, publicējusi daudzus rakstus Latvijas un arī starptautiskos psiholoģijai veltītos izdevumos. Autore piedalījusies un uzstājusies Eiropas psihologu konferencēs, semināros un kongresos, arī Pirmajā Pasaules pozitīvās psiholoģijas kongresā ASV 2009. gadā.
Translated title of the contributionHappyness, optimism, satisfaction with life, well-being, enjoyment
Original languageLatvian
Place of PublicationRiga
PublisherZvaigzne ABC
Number of pages215
ISBN (Print)978-9934-0-1008-8
Publication statusPublished - 2009
Externally publishedYes

Keywords*

  • positive psychology
  • well-being
  • happiness

Field of Science*

  • 5.1 Psychology

Publication Type*

  • 2.4. Other books (including school textbooks, popular science literature, fiction, dictionaries, encyclopedias, etc.)

Fingerprint

Dive into the research topics of 'Happyness, optimism, satisfaction with life, well-being, enjoyment: laime, optimisms, apmierinātība ar dzīvi, prieks'. Together they form a unique fingerprint.

Cite this